top of page
  • Kinga

KONCERT CANTORES MINORES WRATISLAVIENSES ZE ZBIÓRKĄ DOBROCZYNNĄ NA RZECZ MAI KLUCZNIK

Wielkopostny koncert Kantorów

Wrocławscy Kameraliści, czyli zespół Cantores Minores Wratislavienses, jeden z najbardziej znanych chórów polskich, założony przed ponad półwieczem przez Edmunda Kajdasza, wystąpi w sobotę 1 kwietnia o godz. 19:00 w Sali Wielkiej Ratusza we Wrocławiu ze specjalnym programem muzycznym, związanym z okresem Wielkiego Postu. W wykonaniu chóru pod kierunkiem Piotra Karpety, dyrektora artystycznego zespołu, zabrzmią arcydzieła wokalnej muzyki pasyjnej kompozytorów od XVI do XVIII wieku.

Publiczność będzie mogła posłuchać m. in. wspaniałego cyklu „Lamentacje” Palestriny, szesnastowiecznego mistrza szkoły rzymskiej, którego twórczość uznana została za ideał muzyki kościelnej. Wykonany też będzie utwór pasyjny „Crucifixus” Antonia Lottiego, włoskiego kompozytora epoki baroku. Wśród innych dzieł religijnych pojawią się kompozycje Orlanda di Lasso, Francesca Gaspariniego, a także akcent polski – słynna „Modlitwa gdy dziatki spać idą”, znana również pod tytułem „Już się zmierzcha” autorstwa Wacława z Szamotuł, jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiego renesansu.

Po koncercie zorganizowana będzie zbiórka pieniędzy dla 7-letniej Mai Klucznik, na skomplikowaną operację, która ma zostać przeprowadzona w szpitalu w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. Dziewczynka cierpi na tzw. zespół Aperta, koszt operacji wyceniony został na 337 tysięcy dolarów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych przypominamy, że wstęp na koncert jest wolny, w związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje zasada pierwszeństwa przybycia. Dochód ze zbiórki w trakcie koncertu przeznaczony zostanie na leczenie naszej podopiecznej Mai Klucznik.

3 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

EMPATIA

Pomoc MATKOM w bardzo trudnej sytuacji.“Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”. Wdarzenia, które obserwujemy od kilku dni uderzają w serca i umysły osób niepełnosprawnych i ich bliskich – obciążają,

Comments


bottom of page